Історія флотилії

23 лютого 1973 року рішенням Одеського облвиконкому № 83 від 28.02.1973р. була створена Одеська обласна юнацька морська флотилія. Капітаном-директором новоствореної флотилії став Микита Іванович Лабунець. На її баланс було передано навчальне судно «Зірка», два катери, шість шестивесельних та чотири чотирьохвесельних яли і два військових тральщика БТ-29, один яких через деякий час було повернуто військовим, а другий – став частиною експозиції меморіалу Героїчної оборони Одеси.

31 січня 1974 року рішенням Одеського облвиконкому №30 перейменовано на Одеську міську юнацьку морську флотилію і передано в підпорядкування Одеського міського відділу освіти.

20 квітня 2004 року Одеській міській юнацькій морській флотилії змінено найменування на комунальний позашкільний навчальний заклад „Одеська міська юнацька морська флотилія”. За час функціонування морська флотилія знаходилась на вулиці Горького, у Лютеранському провулку, на вулицях Толстого та Островидова, Преображенській. На даний час морська флотилія розташовується за адресою: провулок Нахімова 4/6. Свого часу очолювали позашкільний заклад Турченко Л.Г., Каймашников В.П., Косленко П.І., Попков С.П., кандидат технічних наук Дьомін І.П. На даний час морську флотилію очолює Орешніков О.Р. Керівниками гуртків були і є капітани військових кораблів, цивільних суден, підводних човнів, серед них було два адмірали Букетов Борис Петрович та Литоха Сергій Миколайович, начальник Одеської військово-морської бази Школенко О.П.

Навчання

Навчання у флотилії проводиться три роки. Теоретичні заняття, розпочинаються 1 жовтня і закінчуються 31 травня. Після закінчення теоретичного курсу занять з 1 червня по 31 липня вихованці проходять плавпрактику на водній станції флотилії. Під час практики керівники гуртків та вихованці здійснюють походи на острів Березань, на косу Тендра, Кімбурзьку косу, в Очаків. В позашкільному закладі займається 350 вихованці середнього та старшого шкільного віку. В закладі функціонує 25 профільних гуртків: судноводій- ський, судномеханічний, судноелектромеханічний, судноархітектурний, гурток юнг, судномодельний, гідрографічний, англійська мова для моряків.

ОМЮМФ здійснює професійне виховання дітей та молоді в сфері морських професій. Метою професійного виховання учнів в ОМЮМФ є спрямування особистості на вибір певного виду морської діяльності та прищеплення молоді професійно важливих якостей, передбачає набуття учнями допрофесійних знань, умінь і навичок, а також упровадження в життя інноваційних педагогічних технологій за умов інтеграції з наукою та виробництвом. Поєднання навчального процесу, літньої водної практики та організації дозвілля (проведення екскурсій на кораблі, судна, у військові гавані порту, відвідування пам’ятних місць, музеїв, тощо) сприяє розвитку особистості, підготовці її до життя. По закінченні навчання вихованцям вручаються свідоцтва про здобуття позашкільної освіти.